vánoční kaktus
Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

Vánoce, Vánoce, každoroční jistota

Ať se děje, co se děje, ať přicházejí kdejaké pohromy jako ptačí chřipka, španělská chřipka, čínská chřipka, a posléze upadají do zapomnění, Vánoce jsou jistotou a do zapomnění neupadají. Mohou být některý rok skromnější, ale to nemusí být na škodu. Největším ochuzením je ztráta možnosti sejít se s blízkými.

Vánoce, to je ten pravý čas na zamyšlení, na setkávání se s širší rodinou, s přáteli, na procházky po městě i v přírodě, na přemýšlení o smyslu života. Po návratu z procházky anebo z vánoční návštěvy kostela či přátel je dobré podělit se o vánoční radost s kočkou, se psem, kanárkem i s ptáky volně žijícími. Komu dát kost, komu pochoutkovou paštičku a komu slunečnici, to každý jistě dobře ví.

A co domácí rostliny? Nu, orchideje na Vánoce nehledí, ty potřebují stále stejně každý týden namočit a jednou za tři týdny pohnojit. A co třeba kvetoucí vánoční kaktus nebo vánoční hvězda? Zalévat málo, ale pozor při větrání, v průvanu mohou nastydnout a pustit květy (kaktus) anebo všechny listy vůbec (vánoční hvězda).

Pěkné Vánoce!

Autor: Josef Duben

Skrýt