kompost venkovní
Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

V dobré společnosti

 

Vyrazili jsme si se sousedem se sportovním náčiním za vesnici pocvičit odpaly, pozor na drny a hlavně nešlápnout do žádné jamky. Počasí ideální, pozdní odpoledne. Už jsme tu, trávník krásný, krátký. Ale teď pozor, hlavně si nesplést náčiní! Do pravé ruky patří hrábě a široká lopata do levé!

No, jak už je asi každému jasné, nešli jsme s Milošem na golf, ale na koňskou pastvinu posbírat kobližky, něco do mého kompostéru, něco do jeho venkovního kompostu. Užili jsme si krásné odpoledne, navíc v dobré společnosti okolo se popásajících zvědavých koní.

A radost další? Já jsem získal výborný základ do právě vyprázdněných termokompostérů a kamarád pěknou vrstvu do kompostu venkovního. A proč dává přednost venkovnímu? Aby měly kde hrabat jeho slepičky, kterým loni postavil krásný kurník. Nu, a jak dodal, kromě slepic a zahrady udělá radost i rybářům, ti k němu chodívají lovit pěkné žížaly.

Každého nás čekala tedy ještě trocha práce, jednoho založit kompost venkovní, druhého naložit spodní vrstvu do termokompostéru. Využil jsem stranou odloženou horní vrstvu nerozloženého kompostu z loňska a posypal urychlovačem zrání. A na podzim, popřípadě na jaře, zase budeme mít co rozvážet.

Autor: Josef Duben

Skrýt