Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

Už jste je letos viděli?

Koho že? No třeba špačky, vlaštovky nebo další stěhovavé ptáky, kteří se s jarem navracejí. Ano, ptáci asi naší pozornosti neuniknou. Ale já mám na mysli slimáky! Sám jsem je na zahradě zatím nespatřil, ale asi to bude tím, že tyto nepřátele všeho dobrého a šťavnatého systematicky hubíme. Už léta sypeme známé granulky, ráno a večer slimáky sbíráme a v tomto boji kdo s koho neumdléváme.

Po letošní teplé zimě lze očekávat, že se už brzo objeví. Takže nečekat na to, až doopravdy vylezou. Že na zahradě opravdu jsou, o tom se může každý jednoduše přesvědčit, stačí jen trochu zarýt do země ve stinném koutě zahrady. A hle, v několika centimetrech, pod kameny je možné nalézt ty ještě „přikrčené“ a spící, jak sbírají sílu. Jenže není možné všechna taková místa najít a rozrýt, proto je třeba být připraven. Sotva vylezou, nabídnout jim granulky Ferramolu. Opravdu funguje. Tento prostředek není pro teplokrevné živočichy jedovatý, při náhodném pozření na zahradě žádné nebezpečí nehrozí. Ale kdyby se dítě, pes nebo kočka dostali k celému balení, a to spořádali na posezení, tak to už by riziko znamenalo. Asi podobné, jako u pracího prášku.

Výhodou tohoto preparátu je, že nikde, ani na záhonech, ani na trávníku nezůstávají mrtví slimáci. Ti se totiž po snědení granulek cítí zasyceni a zalézají do úkrytů, kde s pocitem sytosti, tedy vlastně skoro v pohodě, uhynou.

Takže pozor na ně, již je čas se na zahradě pečlivě rozhlížet!

Autor: Josef Duben

Skrýt