kos
Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

To není předjaří, to už je jaro!

 

Nejen kosi zpívají, sýkory a pěnkavy také notují, straky si staví hnízda ve špičkách stromů. Čemeřice pomalu odkvétají, sněženky už odkvetly, talovíny skoro také. V závětří kvetou stromy a keře rodu Prunus, tedy zejména okrasné třešně, dále lýkovce, atd. Ano, jaro je zde.

Nakonec nějaké srážky také přišly, a to je dobře. Kdo se obával mrazů a nenainstaloval nádrže či sudy na dešťovou vodu, má možná ještě šanci něco chytit. Nějaký deštík jistě přijde. Ale pozor, léto má být opět suché. A kdyby náhodou sudy přetékaly, není vůbec od věci vodu jímat do všech nádob, které máte, a jsou pak hezky k dispozici pro zalévání. Když se nám kbelíky nedostávaly, dokoupili jsme jich pár ve stavebninách, mají tam poměrně levné, černé. V zahradě černá neruší, kýble něco vydrží, a navíc v řadě z nich loni velmi dobře rostla rajčata.

A ještě jedna ověřená rada, o které již byla před časem řeč: schovávejte použité petlahve. I do těch se dá dešťová voda nabrat, a zavřená vydrží celou zimu. Zrovna jsme si notovali s kamarádem. Jemu i nám vydržela dešťovka na zalévání pokojových květin i nejvíce suchem trpících keřů na celou zimu. Jen jsme se trumfovali, kdo měl těch lahví ve sklepě víc.

Autor: Josef Duben

Skrýt