slimáci
Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

Slimák vždycky k slimákovi sedá…

 

No, pravda, sedící slimák, to je divná představa, přesnější je, že skoro nikdy se nikde nevyskytne slimák pouze jeden! Však se o tom již leckdo přesvědčil.

Všechno pěkně zalité roste, bují i plevel, ale kam s ním? Posekaný do kompostu, to ano, ale většinou není tolik zeminy na prosýpání, tak leckdy nezbude než jej, zejména ten vypletý a s oddenky, odvézt do kontejneru na zahradní odpad. Ale než se odveze, kam s ním? Deponovat na hromadu někam do kouta. A právě když jsem tu hromadu nakládal do odvozových tašek, tak hle, ve spodní vrstvě jsem jich našel šest. Tedy ne šest oddenků, ale šest slimáků. A to ta hromádka ležela v koutě na zemi jen dva dny. Volám to na ženu, že jsou tu, že ta hromada nebyl dobrý nápad. A jaké jsem se dočkal odpovědi? „No, to právě byl, to je přece past!“ Nu dobrá, posbírat, zahubit a neusnout na vavřínech. Opět se potvrdilo, že stačí několik dnů deště, a nějaký slimák se vždycky najde.

Přestože slimáky na zahradě i za plotem už přes dvacet let systematicky sbíráme a hubíme Ferramolem, ukazuje se, že nelze polevit.

Autor: Josef Duben

Skrýt