trávník a stromy
Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

Sekat, kompostovat, stříkat

Tak takhle vypadá jaro na zahradě: zeleno, trávník roste jako z vody, no, proč jen jako, vláhy byl opravdu dostatek. Jak bude v létě, to se uvidí, podle předpovědí moc vlhko ne. Takže zatím je třeba sekat každý týden, a na docela krátko, tráva opravdu doroste brzičko.

Jakmile se nechá trávník přerůst, seká se obtížně, neboť na jaře jsou stébla a vůbec celé rostliny hodně šťavnaté, a sekačka se nalepuje, elektrická, aku i benzínová. Sekám trávu bez koše, protože mi přijde dobré nechávat ležet takový drobný mulč, trávníku prospěje. Občas kolečko sekačky zapadne do nějaké nerovnosti, je to signál, že je třeba ještě někde dosypat zeminu, a je-li takové místo větší, tak právě nyní, když už budou noci teplejší, dosít travní semeno.

Přesto při sekání vznikne něco materiálu do kompostu, ale dost vlhkého, je nutné jej prosypávat trochu zeminou. Já ještě přidávám urychlovač kompostu, mám to vyzkoušené.

Při obkružování okrajů trávníku jsem si všiml mšic na jablůňkách, tak to už vím, co podniknu v prodlevě, kdy se bude nabíjet baterie, vyrazím s postřikem proti mšicím.

Autor: Josef Duben

Skrýt