kamélie sníh
Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

První mrazíky přišly brzy

Za prvních nočních mrazíků ještě stačilo překrýt rozkvetlé truhlíky či květináče netkanou tkaninou, ale jak začnou být chladné i dny, tak to už květinám v truhlících či květináčích vůbec nesvědčí, mohou nastydnout. Venku se dají nechat jen ty, u kterých se už s přezimováním nepočítá.

Ale rostliny pěkné, třeba muškáty krásných barev, oleandry, vzrostlé aloe apod., je lepší včas přestěhovat někam dovnitř. Není to snadná volba, velké těžké nádoby se špatně přenášejí, a navíc zabírají hodně místa. Takže kdo nemá dost sil, a nemá ani prostornou zimní zahradu, chladnou chodbu či halu, se často rozhodne nechat nádoby na místě a odnést jen rostliny, aby nezabíraly tolik místa.

Dost se osvědčilo rostliny jednoduše založit do obyčejných kbelíků, třeba těch větších stavebních, které se snadno přenášejí. Vhodné je použít půdu promíchanou s pískem, a stačí jí jen trocha, jen na pokrytí kořenů.

Rostlinám v kbelících pobyt v chladu, ať už v chodbě, na půdě či v zimní zahradě, svědčí, jen opatrně se zálivkou, stačí malinko, a jen občas. Také nezapomeňte rostliny prohlížet a pokud objevíte škůdce, třeba molice nebo svilušky, tak rostliny ihned postříkejte.

Autor: Zuzana Pavelková

Skrýt