vanoční dekorace
Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

Nejlepší jsou dekorace ze zahrady

Samozřejmě se dá koupit spousta vynalézavých doplňků, které v předvánočním období ozvláštní byt. Proč ne, ale proč si něco nepořídit sami?

Kromě barborek se hodí větve jehličnanů či stvoly suchých travin. Na chladnější místo, za okno, se dá přesunout keřík rozmarýnu, který si užíval přes léto na zápraží. A ozdobit třeba vánočními ozdobami. Takoví sklenění ptáčci se zejména ve stromečcích krasul hezky vyjímají. Nechce se mi psát tlustic, to je tak nehezké pojmenování tak krásného „stromečku“.

Domácí rostliny to nechce moc zalévat, a pozor na průvan při větrání. Zejména v kuchyni. Při předvánočním pečení to někdy digestoř nevezme. Potom je třeba květiny z oken sundat, anebo přikrýt novinami.

A kdo si koupí něco z květinářství, nechť se zeptá, zda rostlina není jedovatá, jako například atraktivní vánoční hvězda (Poinsettia). Tak nám domů kvůli kočce nesmí. Co kdyby ji chtěla ochutnat, tedy ta kočka.

A už je čas pomýšlet na nějaké vlastní vánoční aranžmá k betlému. Kameny, kůra, kus dřeva, šiška, mech. Děti jistě na předvánoční procházce napadne spousta věcí!

Autor: Josef Duben

Skrýt