Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

Na plevely chytře

Kdo by si přál mít na zahradě zaplevelený trávník či záhony? I když v současných suchách se mezi zažloutlými trsy trávy ten plevel zelená opravdu svůdně. Takové svlačce, pampelišky, úpolíny, popenec, a jiné.

Nejjednodušší je použít nějaký prostředek na hubení plevelů, k dispozici jsou různé. Šetrné i razantnější. Hlavně pozor, musí to být prostředek na dvouděložné, jinak z trávníku nic nezbude.

Ale i po použití postřiku na jednotlivé rostliny, to chce dořešit „problém“ ručně. A tomu, kdo se taky nerad ohýbá, nabízím vyzkoušené řešení. Při prořezání keřů, třeba lísky, nebo klokoče, se může stát, že delší kmínek má na konci jakousi vidličku, jako na chytání hadů. Zachovejte ji. Ustřihněte, aby vidlička byla tak na 4 – 5 centimetrů. Dobré je, když na konci asi metr a půl dlouhé hůlky je příčná větévka. Poslouží jako páka. Nejdřív je dobré nechat tento svérázný nástroj vyschnout. Nesmí být moc pružný. A potom stačí vidličku nasunout pod přízemní růžici osaměle rostoucího plevelu a natáčet a natáčet…. a už je venku i s kořenem. Doporučuji po dešti a především milovníkům špaget, těm to půjde hned…

Autor: Josef Duben

Skrýt