červenka na krmítku
Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

Máme malé krmítko a velkou červenku…

 

Nezní to spíš jako písnička z pohádky o Budulínkovi? „Máme malé housličky a pěkný bubínek…“ My tedy nemáme ani housličky, ani bubínek, ale kyblíčky od jogurtu, a z nich udělaná krmítka. Nejsou moc hezká, tedy spíš ani trošku, ale jsou tak praktická, a ptákům se tak zamlouvají, že nestačíme dosýpat krmení.

Už v listopadu jsme psali, že krmítka mohou být různá, vkusná i méně vkusná. Hlavní však je, aby byla funkční. Kyblíčky od jogurtu nebyly hezké ani v listopadu, a nejsou ani dnes, ale jsou funkční, ptáci si je oblíbili, a když je náhodou vichr, a krmítko odlétne, není problém v mžiku nachystat další.

Vtip je v tom, že krmítko má dva otvory, a ptáci jich opravdu využívají. Akorát jsem nedomyslel označení vstupu a výstupu, takže jednou nastupují z jedné strany, a druhou vyletují, a za chvíli zase naopak. Nevadí jim to. Zvonci tam ochotně i sedí dva, každý zobe z jedné strany. A na slunečnici si pochutnávají sýkory koňadry, modřinky, zvonci, čížci, stehlíci, občas zalétne i brhlík, a dokonce i krásná červenka.

Autor: Josef Duben

Skrýt