Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

Komu se zelení trávník?

No, letos se zelení asi každému. Takové vláhy na jaře, to nebylo v posledních letech časté. Však se do počátku května, i když v noci byly teploty nízké, leckde už sekalo několikrát. Třikrát? Čtyřikrát?

Většinou se doporučuje zakládat nový trávník na podzim, ale letos je možné vysít jej i nyní. Dosívat na vylysalá místa, to pak samozřejmě také. Pozemek pro nový pažit je vždy třeba náležitě upravit. Zbavit plevelů, uhrabat, dodat zeminu, která by měla být dobře propustná a přihnojit. Je-li půda těžká a jílovitá, tak propracovat s humusem a s trochou písku. Nutné je též zvážit, zda to bude trávník jen pro potěchu oka, nebo bude sloužit hrám a pohybu. Podle toho pak zvolit patřičnou travní směs. Je jich na výběr více. Také se dá koupit speciální směs na dosívání, směs na hřiště nebo směs na suchá stanoviště.

Travní semeno by mělo být čerstvé, velmi rychle totiž ztrácí klíčivost. A vysévat vždy promísené pískem a pak udusat. Nešetřit, protože nějaké to semeno vždy vyzobají vrabci. Přejme jim to. A kropit! (Ten trávník, ne ty vrabce, ale ti by asi na sprchu nečekali)

Autor: Josef Duben

Skrýt