Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

Kdo si hraje (na pískovišti), nezlobí

Ano, i na pískovišti se dá zlobit, ale dítě vyhazující písek do zahrady neškodí. A naučí se zacházet s lopatkou a hrabičkami, což se posléze může hodit!

Proto postavme dětem pískoviště hned na jaře. Nejprve je třeba najít vhodné místo. Na jižní straně, kde není moc větrno. Ale je třeba, aby se za prudkého slunce dalo zastínit. Nejšikovnější je ho umístit na nějaké terase, podestě či dláždění, aby pískoviště nezničilo trávník. Tedy pokud se nepočítá s tím, že vydrží na místě několik let. Písek by měl být spíše hrubší, jako k betonování, s mírnou příměsí „malťáku“, aby trochu lepil, ale zase ne moc. A dnes už se dá i koupit „speciální písek do pískoviště“.

Pokud se pískoviště nekoupí jako prefabrikát, dá se celkem jednoduše vyrobit. Nezbytné jsou postranice, aby se písek nerozjížděl do stran, a na to stačí dřevěné hranoly nebo betonové tvarovky. A pozor, na noc je nutné pískoviště zakrývat, buď deskou, nebo plachtou. Jinak by se mohlo stát oblíbeným záchodem, jak pro kuny, tak pro kočky a třeba i ježky.

Autor: Josef Duben

Skrýt