krtince
Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

Do nového roku pravou nohou a s hráběmi v ruce

 

Dnes se často mluví o tom, že novoroční předsevzetí vezmou za své po pár dnech, ale… Mohou být i taková, která se dodrží docela snadno. Třeba nezapomínat ani v zimě na trávník. Nemusí se zrovna vyhrabávat, stačí vyjít do zahrady a sledovat, zda někde nevyrostla nějaká velká krtina či polonadzemní tunel od hryzce. A pak se ty hrábě v ruce hodí.

Krtek koneckonců na zahradě „jen“ ryje, ale trávník po jeho zásahu je hrbolatý a místy se nepěkně propadá. Zato hryzec je horší škůdce, ten ožírá kořeny ovocných stromů, ale i lísek, žere i cibulky či hlízy. Jak ale nevítaného návštěvníka odradit? Nepřišli jsme zatím na lepší způsob, než jim neustále něco cpát do chodeb. Cpeme kdeco, co jim nevoní, a zahradě doufejme neškodí. Slupky z citrusů, hadříky namočené v octě, často navštěvovanou chodbu zatarasíme kamenem. Můžeme jen doufat, že ten náš krtek a hryzec si také dají nějaké předsevzetí. A já bych jim poradil. Odstěhovat se!

Vše dobré v novém roce 2021!

Autor: Josef Duben

А я знаю как найти правильную ссылку на гидру по этому поделюсь с вами и зеркалом и официальной ссылок на hydraruzxpnew4af как работает рулетка на гидре

Skrýt