kůlna, nářadí
Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

Co to máme v kůlně za nepořádek?

 

Zrovna jsem si šel pro velkou sekeru, protože několik polen bylo do kamen moc tlustých, a o něco jsem zakopl. Uf, chtělo by to tu trochu srovnat. Po vybrání sudů jsme narychlo sklidili konve a kbelíky, a teď se mi kutálí pod nohama.
A jelikož zrovna svítilo pěkně slunce, dal jsem se do úklidu. Objevil jsem hrábě se zlomenou násadou, že se někdy vymění, dále skoro úplně vyschlé cibulky tulipánů, které netrefily samy do sklepa, a už se dívám do polic, kde je třeba travní semeno a různá hnojiva a urychlovač kompostu. Kontroluji dobu použitelnosti, ještě to jde, jen zbytek travního semena už asi na jaře nevzklíčí. To nemá cenu schovávat, škoda že jsem ten zbytek nevyužil k podzimnímu dosevu. Jen kdybych ho byl býval včas našel!

A když už je řeč o kontrole, je dobré se také podívat na další nářadí, třeba nůžky a křovinořezy,zda nepotřebují promazat anebo naostřit. A to se týká i řetězové pily. Nástroje na baterii by měly být uskladněny bez ní. A baterii držet pěkně v suchu. A osvědčilo se nám ji během zimy alespoň jednou nabít.

Takže do kůlny s otevřenýma očima a rozsvítit si!

Autor: Josef Duben

Skrýt