zahradničení
Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

Co potřebují rostliny k životu a jak to s nimi vlastně je

 

Čtenáři tohoto blogu možná nemají mnoho společného, ale jednu věc určitě, a tou je zájem o přírodu a také pěstování rostlin. Pro někoho je přírodou rozlehlá zahrada, pro jiného zahrádka jako dlaň, anebo jen pár truhlíků či květináčů na terase či za oknem. Jinému postačí se okolní přírodou procházet, a doma si zřídí jen přírodní koutek, ve skleníku, v zimní zahradě, anebo jen na květinovém stolku.

Letošní rok má číslo 2021, ale dá se také brát podle té jedničky na konci jako jakýsi nový začátek, a na našem blogu může být začátkem povídání o přírodě a pěstování rostlin, kde se budou postupně probírat jednotlivé aspekty a termíny.

Příroda

Příroda se dělí na floru, tedy rostlinstvo, a faunu, kam spadají zvířata a lidé.
Všichni pak k životu potřebují vzduch, pokud možno čistý, s dostatkem kyslíku, a také samozřejmě světlo, vodu a živiny.
Lidé i zvířata se za obživou mohou přesunovat, na lepší pastviny, k bohatšímu stolu, rostliny si však musejí živiny nacházet na místě růstu.
Jsou k tomu dobře vybaveny, kořenovým systémem pod zemí i listy nad zemí.
Plané rostliny si obvykle vystačí s málem, zato rostliny vyšlechtěné mívají vyšší nároky, jak na vodu, tak na živiny, ale i na půdu. Ale o té až příště.

Autor: Zuzana Pavelková

А я знаю как найти правильную ссылку на гидру по этому поделюсь с вами и зеркалом и официальной ссылок на hydraruzxpnew4af правильная ссылка на гидру

Skrýt