vánoce - dárek
Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

CO POD STROMEČEK?

 

Letos první neděle adventní připadla hned na 1. prosinec. Advent, to je vlastně čekání, čekání na narození Ježíška, na Vánoce. No a v té době také začínají přípravy. A nejde jen o adventní věnce, na těch už by se hned tu první neděli měla zapálit první svíčka. Ale v mnoha domácnostech se začne péct cukroví a hlavně přemýšlet o dárcích.
Máte-li mezi blízkými nějakého zahrádkáře, či někoho, kdo rád pěstuje rostliny, ať už doma, či na oknech, balkonech či terasách, můžete si výběr dárku velice usnadnit.

Firma Neudorff totiž nabízí možnost sestavit dárkové balíčky, nebo dokonce dárkové koše, z vlastních výrobků, tedy z prostředků pro péči o rostliny.

Každého pěstitele jistě potěší přípravek na ochranu rostlin před škodlivým hmyzem, vhodný je například Neudosan, který je možné použít i na bylinky a výborně hubí mšice a molice. Spruzit se zase hodí zejména na okrasné rostliny, kde zahubí kdejakou housenku, i zavíječe zimostrázového, to je ten, co škodí v keřících buxusu.
A když se pak najednou na jaře objeví mravenci, je dobré mít po ruce Loxiran Mravenčí bufet. Hladoví mravenci se na návnadu vrhnou a nanosí roztok do mraveniště, které se tak postupně celé vyhubí.
A když mluvíme o škůdcích, největší pohromou zahrady a skleníků bývají slimáci, kteří, hned jak se oteplí, tak si rádi pochutnávají na prvních listech jarní výsadby. Proto je dobré mít v záloze Ferramol. ‎Ten se hodí snad do každého balíčku. Mladé rostlinky může zachránit jen to, když se slimáci již cestou za potravou zasytí modrými granulkami Ferramolu. Kdo má zahradu a na ní kompost, jistě ocení urychlovač kompostování Radivit.

Vánoční balíček, složený z vhodně vybraných výrobků firmy Neudorff, každého potěší, ať už je zahrádkář, majitel okrasné zahrady, pěstitel pokojových rostlin či květin, které jsou ozdobou okenních parapetů, balkonů a teras. Vždyť od Vánoc k jaru, už je to jen kousek.

Autor: Zuzana Pavelková

Skrýt