pelargonie
Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

Ani na uložené rostliny nezapomínat

Až se jaro nebo manžel zeptá, jé, kam jsme na podzim dali ty muškáty, už bude zřejmě marné se po nich pídit, pokud se jim nikdo přes zimu nevěnoval.

A nejde jen o na zimu uložené trochu ostříhané muškáty, ale třeba také o aloe, oleandry apod. Rostliny v květináčích mají trávit zimu ve světlých prostorách, ale s nízkou teplotou, tak kolem deseti stupňů. Ovšem i ty potřebují občas zalít, i když jen uměřeně. A chce to také sledovat, zda ze zeminy nezačnou vyletovat takové ty bídné mušky, ty černé jsou smutnice a ty bílé jsou molice. Pak je třeba neprodleně použít speciální postřik. Ten je dobré aplikovat ráno nebo večer, dokud se spolehlivě drží v květináči. Ovšem při masivním výskytu je nejlepší celý květináč urychleně zlikvidovat, nejlépe vyhodit do komunálního odpadu, aby se nezamořily i ostatní rostliny.

A co cibuloviny vykopané na podzim a uložené v temné místnosti, nejlépe ve sklepě v písku?I ty je třeba občas zkontrolovat, zda se k nim nedostal nějaký škůdce a neokousalje. Zalévat prakticky není třeba, sklepní vlhkost obvykle postačí.

Než člověk obejde všechny ty rostlinky, je čas uvařit si třeba dobrou kávu.

Autor: Josef Duben

Skrýt