tráva, sekačka
Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

Aby sekačka sekala i na jaře

A proč by neměla, když bude přes zimu odpočívat v zahradním domku pěkně v suchu? Takhle by asi na vyslovenou otázku odpověděla má teta Jana loni. Letos to však vidí trochu jinak.

Tak od počátku, měla novou aku sekačku, kterou na zimu uložila k odpočinku pěkně do sucha a baterii s nabíječkou si vzala pěkně domů, do tepla. Na jaře pak, jakmile tráva poporostla, chtěla sekat. Ale sekačka nic. Jak to? Baterie nabitá, a nic. Při bližším ohledání zjistila, že jeden káblík byl překousaný, nejspíš od myší. Takže myši už neohlodávají jen elektrické kabely v autech? Jak se ukázalo, koušou jakékoli! Z toho plyne poučení, že elektrické nářadí je třeba uložit na zimu někam, kam nemají přístup myši. Anebo tam alespoň často pouštět nějakého kočičího kontrolora.

A jak to se zmíněnou sekačkou dopadlo? No, vypadalo to špatně, opravny s takovouhle „lapálií“ moc nepočítají. I když nakonec nabízeli, že by jim mohla sekačku přivézt a pak pár měsíců počkat. To se na jaře „moc hodí“. Janě to naštěstí vyřešil vnuk, obnažil dráty, spojil je, zaizoloval a sekačka sekala jako nová.

Takže pozor na to, kam se uloží elektrické přístroje na zimu, jde zejména o ty, které mají různé vnější kabely. A poučení: Nejlepší je nemít myši, a když už je máte, je dobré mít i šikovné pomocníky.

Autor: Josef Duben

Skrýt