zima v zahradě, sněhulák
Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

A konec roku na dohled…

Než se člověk naděje, je po Vánocích, a než se stačí rozkoukat, je tu Silvestr a vzápětí Nový rok. Den se začne pomaličku prodlužovat a už je pomalu na čase popřemýšlet, co na zahradě. Ano, jenom popřemýšlet. Na práci to ještě moc není, kromě občasného odklizení sněhu, bude-li, a dosypávání krmítek, to bude potřeba zcela jistě.

Co se letos povedlo a co se nepovedlo? Jak se poučit? Například my jsme si opět ověřili, že co se zjara nestihne, do podzimu se zpravidla nepodaří. Tak třeba letos se nám zase nepodařilo natřít ploty. No, pravda, kousek ano, ale opravdu maličký. Podařilo se nám ale včas koupit skládací zahradní stan, který pak byl velmi užitečný a velmi užívaný. (Možná i proto jsme se tolik nehrnuli k plotu). Stál na pěkném místě, kde je dlažba a je odtamtud pěkný výhled na zahradu. Nyní už je hezky složený a uložený v suchu.

Že by tedy bylo přece jen dobré pomyslet na nějaké novoroční předsevzetí? No, nenazval bych to rovnou předsevzetím, aby pak nebyl člověk frustrován, že je nesplnil. Řekněme radši mít plán, ten je možné upřesňovat, případně odkládat, v horším případě nesplnit. Ale není to až takové osobní selhání, jako u předsevzetí. Každopádně je dobré naplánovat věcí více, protože pak z toho aspoň něco vyjde.

Vzhůru do nového roku 2022!

Josef Duben

Skrýt