zimní pole
Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

O zimních větrech

 

Větry, jsou-li silné a nenadálé, mohou být zrádné, a leckdy dokonce i nebezpečné. Nám například před pár dny větrný poryv porazil sušák s prádlem. A dal si s tím práci, musel ohnout železnou trubku hned u země. Vypadala pak jako skousnuté brčko. Zimní větry také leckdy prověří, v jaké kondici jsou ovocné i okrasné stromy na zahradě.

Další, a dosti nepříjemný dopad mají zimní větry na půdu, dovedou ji poměrně rychle vysušovat. Zejména to je patrné na nezapojených plochách, tj. nejen na sklizených a zoraných polích, ale i na prázdných zrytých záhonech. Ovšem dlouhými a vysušujícími větry mohou utrpět i stromy a keře. Poškozené větve je lepší včas odstřihnout, nebo odříznout. A nečekané poryvy mohou odnést k sousedům hromádku shrabaného listí, někdy i plastový květináč či židličku.

S větry je třeba počítat, zejména tam, kde se mohou krajinou pěkně rozeběhnout, po rovině, či v podhůří. Lehké předměty je dobré uklidit, záhony chránit před vysušením zakrytím, například kůrou či mulčem, a vysušované rostliny i přes zimu občas zalít.

Autor: Josef Duben

А я знаю как найти правильную ссылку на гидру по этому поделюсь с вами и зеркалом и официальной ссылок на hydraruzxpnew4af гидра сайт официальный вход

Skrýt