zimní řez stromů
Poradna Facebook
Rádce pro vaši zahradu

Že by už bylo dobré prořezávat stromy?

Také vás dnes celý den provázelo vrčení pod okny? U nás se prořezávalo a drtilo o sto šest. Ale pozor, nenechte se svést k následování. Prořezávání všelijakých těch pámelníků a jiných div ne plevelných keřů v parcích má jiná specifika. Ty hned tak něco neudolá.

Na zimní řez v zahradě je přece jen ještě čas. Začít nejdříve na konci měsíce února, ale raději počkat na počátek března, i když se zdá, že velké mrazy již nepřijdou, nelze to ale vyloučit. Z ovocných stromů se zimní řez týká hlavně jabloní a hrušní, ale také keřů, angreštů, rybízů a maliníků či ostružin a také vinné révy. Ořešáky se řežou zjara, až po prvních letorostech.Třešně a višně se řežou po odplození.

O předjarním řezu se dá uvažovat, když jsou denní teploty nad nulou, a nejen proto, že zahradníkovi nebude taková zima. Pokud jde o stromy, mladé se řežou více, starší méně. Loňská jarní výsadba potřebuje tvořit korunu, u starších stromů se pak prořezávají nemocné a zastíněné větve. Větší zásahy je dobré ošetřit balzámem.

A vinná réva? Keře se zásadně prořezávají na konci února, až po zimních mrazech. A tak, aby se žádná větev nedotýkala země. Obecně má být keř vinné révy provzdušněný, aby se nevytvořily podmínky pro rozvoj plísní a houbových onemocnění. Rány je dobré ošetřit vodorozpustnou barvou na bázi latexu nebo balzámem.

A pozor, při lezení na strom se dobře držet. Vlhké větve kloužou!

Autor: Josef Duben

Skrýt